TSEMBLA

SHOWS

FUTURE

1.7.2017 NYA PERSPEKTIV, VÄSTERÅS

PAST

25.11.2016 HIMERA-KLUBI, BAR Ö, TURKU

(w/ Miki Yui)

19.11.2016 SARVASTO KOKEELLINEN, HELSINKI

30.10.2016 KAPO, KANAZAWA

(w/ Lau Nau, The Medium Necks)

29.10. HOPKEN, OSAKA

(w/ Lau Nau, The Medium Necks, 滝沢朋恵)

27.10 SPATIO RITA, NAGOYA

(w/ Lau Nau, The Medium Necks, kiiiu)

25.10. GIVE ME LITTLE MORE, MATSUMOTO

(w/ Lau Nau, The Medium Necks, Asuna)

23.10. VACANT, TOKYO

(w/ Lau Nau, The Medium Necks, YankaNoi)

22.10. SHOFUKU-JI TEMPLE, NIIGATA

(w/ Lau Nau, The Medium Necks, ILFGC)

17.9.2016 BAD BONN, DUDINGEN

(w/ Bo Wiget & Luigi Archetti)

16.9.2016 OOR RECORDS, ZÜRICH

15.9.2016 KLUB KEGELBAHN, LUCERNE

14.9.2016 CAVE 12, GENEVE

(w/ Orgue Agnès)

12.8.2016 FLOW FESTIVAL, HELSINKI

(w/ Ata Kak, William Basinski, Laraaji etc.)

2.6.2016 STADSLIMIET, ANTWERPEN

(w/ Mette Rasmussen, De Neus)

3.6.2016 EXTRAPOOL, NIJMEGEN

4.6.2016 019, GENT

(w/ Guttersnipe, Kosmokrator, Daniele Martini)

22.4.2016 A.M. POPOLI, RÖKRIDÅN, STOCKHOLM
(w/ Isak Sundström, Nadine Byrne)

17.3.2016 SORBUS-GALLERIA, HELSINKI

(w/ Boom Edan)

22.2.2016 CAFE OTO, LONDON

(w/ F. Ampism)

20.2.2016 FUSE ART SPACE, BRADFORD

(w/ F. Ampism)

19.2.2016 FLYING DUCK, GLASGOW

(w/ F. Ampism)

18.2.2016 OCEANEN, GÖTEBORG

(w/ Mira)

5.1.2016 KUTOMO, TURKU

16.10.2015 LULE STASSTEATER, LULEÅ

(w/ Johan Airijoki, Dennis Kalla)

23.10.2015 ÜLE HELI FESTIVAL, TALLINN

(w/ Aïsha Devi, Bleeding trumpets...)

25.9.2015 PIXELACHE CLUB, MAD HOUSE, HELSINKI

(w/ Keijut)

25.7.2015 H2Ö, TURKU

5.6.2015 SIC GALLERY SPRING PARTY, HELSINKI

(w/ Pekko Käppi)

21.5. KINO ARTOVA, HELSINKI

(The Phantom Carriage screening, music with Kuupuu)

7.3.2015 KULTTUURIBINGO, OULU

(w/ Kuupuu, Tyydyttäjät)

17.-18.4.2015 HIMERA III FESTIVAALI, TURKU

(w/ Cam Deas, Mike & Cara Gangloff, DSR-lines, Lau Nau etc.)

31.1.2015 SÄHKÖTYYNY-KLUBI #3, LEPAKKOMIES, HELSINKI

(w/ Melting Hearts, Lentoliskot)

25.1.2015 NEW IMAGES & PACIFIC CITY SOUND present INTERNATIONAL MYSTERY, LOS ANGELES

(w/ Dolphins Into The Future, Tomutonttu, Nuslux, Pinhead In Fantasia, Rene Hell, Orphan Fairytale...)

7.11.2014 KAAMOSYÖ, TURUN KAUPUNGINKIRJASTO

27.9.2014 MAAILMANLOPUN ODOTTAJAT III, HARAKAN SAARI; HELSINKI

(w/ Running, Khid...)

29.8.2014 NYKYTAIDETILA KUTOMO, TURKU

(w/ Kuupuu, Core of the Coalman)

25.6.2014 MACHINES WITH MAGNETS, PROVIDENCE, RI

(w/ Kuupuu)

24.6.2014 LILYPAD, BOSTON

(w/ Kuupuu, High Spirits, Nightime Gallagher)

22.6.2014 THE OAK + THE AX, BIDDEFORD, ME

(w/ Kuupuu, Colleen, Id M Theft Able)

21.6.2014 RO-HE-GE MAGIC THEATRE, BELFAST, ME

(w/ Kuupuu, Village of Spaces, Algorithm)

20.6.2014 ULTRA ECZEMA'S BRUISMELK FESTIVAL, QUEENS, NY

(w/ Miaux, Sunburned Hand of the Man, Kuupuu, Samara Lubelski etc.)

19.6.2014 UPSTATE ARTISTS GUILD, ALBANY

(w/ Kuupuu)

18.6.2014 FIRE MUSEUM, PHILADELPHIA

(w/ Kuupuu, Tara Burke / Rosie Langabeer duo)

15.6.2014 WFMU, DANIEL BLUMIN'S SHOW

(w/ Kuupuu)

14.6.2014 ISSUE PROJECT ROOM, NEW YORK

(w/ Kuupuu, Circuit Des Yeux)

19.4.2014 KOLONI, GÖTEBORG

(w/ Jaakko Eino Kalevi)
17.4.2014 GARAGEPROJEKTET, HAMMENHÖG

16.4.2014 MAYHEM, COPENHAGEN

(w/ Iku Sakan, Emnet)

15.3.2014 MO.Ë, VIENNA

(w/ Core of the Coalman, Superskin)

14.3.2014 A4, BRATISLAVA

(w/ Core of the Coalman)

13.3.2014 SKLENĚNÁ LOUKA, BRNO

(w/ Core of the Coalman)

12.3.2014 CAFÉ NEUSTADT, PRAGUE

(w/ Core of the Coalman, Laura Luna, Dwellings & Druss)

28.2. DYNAMO, TURKU

(w/ Barry Andrewsin Disko)

14.12.2013 ÄÄNEN LUMO/CLASH OF THE SCENES, KORJAAMO, HELSINKI  

27.11.2013 XS-FESTIVAL, KUTOMO, TURKU

25.11.2013 KORJAAMO, HELSINKI

(w/ Oneohtrix Point Never)

17.11.2013 with ARCHIPELAGO, KASERN 14, VASA

(w/ Ljudverket)

23.10.2013 LOUNGE, LISBON

25.10.2013 O MEU MERCEDES, PORTO

27.10.2013 MISCELANEA, BARCELONA

(w/ Manta)

12.10.2013 KLUSTER, LULEÅ

5.10.2013 MENTAL ALASKA, HELSINKI

(w/ Solhorn, Varropas)

23.8.2013 ANTAGON, TURKU

(w/ Hockey Night, Home Video)

17.7.2013 KESKENERÄISEN MUSIIKIN FESTIVAALI, TITANIK GALLERY, TURKU

27.6.2013 KULTTUURIBINGO, OULU

(w/ Kuupuu, Ilpo Heikkinen)

24.5.2013 TSEMBLA & KUUPUU RELEASE PARTY SORBUS-GALLERIA, HELSINKI

28.3.2013 FYLKINGEN, STOCKHOLM

(w/ Tomutonttu, Lise-Lotte Norelius) 

2.3.2013 KUTOMO, TURKU

(w/ The Home of Easy Credit, Niko Karlsson, TT Salo) 

17.11.2012 LALLAVINDE, KEMIÖ

(w/ Niko Karlsson)

26.-28.10.2012 HUNTERS MOON FESTIVAL, CARRICK ON SHANNON, IRELAND

(w/ Tomutonttu, Josephine Foster, Ludo Mich…)

10.10.2012 DYNAMO, TURKU

(w/ The Tenses)

8.9.2012 AMANDA VÄHÄMÄKI+TSEMBLA DRAWING/MUSIC IMPROV, HELSINKI COMICS ART FESTIVAL
(w/ Jyrki Nissinen & Nuslux, Emelie Östergren & Tomutonttu)

26.7.2012 COLOURSCAPE, TURKU

25.5.2012 KIRJAKAHVILA, TURKU

18.5.2012 AUSLAND, BERLIN

(w/ Andrea Belfi)

16.5.2012 FONAL KLUB, TELAKKA, TAMPERE

(w/ Olimpia Splendid, Hilma Glad & Saara Rautio)

3.5.2012 TRIO JÄÄTELÖ (launau+kuupuu+tsembla), LAL LAL LAL FESTIVAL, HELSINKI

(w/ Él-G, Floris Vanhoof, Talmud Beach)

24.3.2012 B-GALLERIA, TURKU

2.3.2012 KUUPUU+TSEMBLA, KIASMA, HELSINKI

(w/ Pink Twins)

17.12.2011 KUTOMO, TURKU

(w/ Kulkija, Pastacas)

24.11.2011 BAR KUKA, TURKU

18.11.2011 HÖSTFEST, JYVÄSKYLÄ

(w/ Harmaa Getto, Ignatz, Ryan Francesconi, etc.)

15.-18.9.2011 FESTIVAL OF ENDLESS GRATITUDE, COPENHAGEN

(w/ Family Underground, Kuupuu, Ignatz, Ben Vida etc.)

23.7.2011 ILMIÖ FESTIVAALI, TURKU

(w/ Antti Tolvi, Rättö ja Lehtisalo, J. Tolvi Semiband etc.)

7.5.2011 V.R. STUDIO, TURKU, FINLAND

(w/ Wilkinson/Johannesen/Høyer/Andersen, Horst Quartet)

10.4.2011 KALEIDO FESTIVAL, TURKU, FINLAND

(w/ Alasdair Roberts & Friends, Kiila, Nuslux, Jooklo Quartet)

10.9.2010 LES YPER SOUND, TURKU, FINLAND

(w/ Lau Nau)

13.8.2010 FLOW FESTIVAL, HELSINKI, FINLAND

(w/ Kiila, Tomutonttu, Omar Souleyman, M.I.A. etc.)

17.7.2010 MENTAL ALASKA SUMMER PARTY, HELSINKI; FINLAND

(w/ Kulkija, Hockey Night, Sala-arhimo, Schmelfhelp, Scarduff Sixpäck)

7.5.2010 with Niko-Matti Ahti and Topias Tiheäsalo, FLUXEE IMPROV I, TURKU, FINLAND

(w/ Umpio, Mohel, Pymathon, Lau Nau, Saara Rautio… )

3.4.2010 LANDET, STOCKHOLM, SWEDEN

(w/ Kriget)

2.4.2010 KOLONI, GÖTEBORG, SWEDEN

(w/ Little Claw)

1.4.2010 GALLERI KRETS, MALMÖ, SWEDEN

(w/ Mittelsfär)

14.2.2010 ÄÄNEN LUMO, HELSINKI, FINLAND

(w/ Akahiljane, Laineenkasperi, Rank Ensemble, Shinji Kanki)